Kalkulator delegacji

Każda osoba po skończonej wyjeździe powinna złożyć na ręce swojego kierownica lub do działu kadr rozliczenie delegacji, można je wypełnić ręcznie samemu lub wypróbować dostępny w necie system do delegacji. Bezpłatne są jednak zazwyczaj tylko proste kalkulatory delegacji za funkcjonalne programy trzeba płacić, ale nie są to zazwyczaj najczęściej duże kwoty.
Elementarnym świadczeniem, które należą się podróżującemu to dieta, która ma różne stawki w zależności czy delegacja jest krajowa czy zagraniczna oraz uzależniona jest od czasu trwania delegacji. Ponadto podróżującemu należą się zwrot wszelkich kosztów podróży m.in. należności za loty, bilety kolejowe, hotele o ile nie były one zapłacone przez pracodawcę. Sporą kontrowersję budzi zwrot za wykorzystywanie osobistego samochodu w trakcie delegacji, ponieważ kwoty za każdy przebyty km powinny wystarczyć na pokrycie wszelakich kosztów tj. paliwo, płatne odcinki autostrady, promy, parkingi itp., zdecydowana większość szefów zwraca takie koszty, a w według przepisów prawa to jest kolejny przychód delegowanego, który powinien być opodatkowany. Ogólnie temat delegacji to spore pole do przekrętów, które zazwyczaj są skrzętnie sprawdzane przez kontrolerów z US.

Wyjazd służbowy to w sumie nic innego jak delegacja, czyli wyjazd który zlecił nam szef lub którą odbywamy w ramach naszej pracy. Kto płaci za delegację i w jakim wysokości? To już nie jest tak łatwe, trudność przepisów jest znaczna, chociaż na pierwszy rzut oka wydawać mogłoby się, że to dość proste wiele pracujących nie daje rady z tym zagadnieniem

29. czerwca 2021 by admin
Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Leave a Reply

Required fields are marked *